Dlaczego warto wziąć ślub w Rzymie?

Odpowiedzi na to pytanie jest bez liku i prawie każda prawidłowa. Rzym przyciąga co roku setki tysięcy ludzi z całego świata spragnionych włoskiej atmosfery i  prawdziwego dolce vita.  Prócz zwykłych turystów co roku Rzym odwiedzają zakochani, pragnących spełnić swoje marzenie o ślubie w Wiecznym Mieście. Ty też pragniesz czegoś niepowtarzalnego, jednak targają Tobą wątpliwości: tradycyjna uroczystość w Polsce czy nietuzinkowa w Rzymie? Pokażę Ci  10 powodów, dla których to właśnie Rzym jest jedynym właściwym wyborem na Wasz ślub marzeń.

 

 1. Romantyzm

  Rzym to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi.  Świadczyć o tym może chociażby to, że:

  • Co roku tysiące par wybiera właśnie Rzym na miejsce swoich zaręczyn? To wręcz niewiarygodne! Kościoły także nie narzekają na brak zainteresowania ze strony zagranicznych nowożeńców do złożenia przysięgi małżeńskiej właśnie w Wiecznym Mieście.

  Nic dziwnego, Rzym to miejsce, w którym spełniają się marzenia.

 2. Architektura

  Bazylika Św. Piotra, Panteon, Koloseum, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie to tylko namiastka tego co tu na Was. Ślub w zabytkowym kościele z udziałem polskiego księdza sprawi, że poczujecie się pewnie, trochę jak z wyższych sfer przy okazji z akcentami jak w domu.  😉

 3. Papież Franciszek

  Będąc w Rzymie nie można zapomnieć o tak ważnej postaci. Możliwość uczestniczenia w Audiencji Generalnej dla Młodych Par, pobłogosławienia na nowej drodze życia przez najwyższego hierarchę w kościele katolickim to jeden z powodów, dla których warto przyjechać i wziąć ślub w Rzymie.

 4. Atmosfera

  Rzym to nie tylko zabytki, piękne parki, tarasy widokowe, luksusowe sklepy, czy pyszne jedzenie. To także ludzie. Uśmiechnięci, pozytywni, czasem szaleni i bardzo spontaniczni. Widok nowożeńców powoduje tu ogromną radość, przypadkowo składane życzenia, brawa, uściski a nawet pamiątkowe zdjęcia.

 5. Zdjęcia w stylu „dolce vita”

  Co jak co ale zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie. Te będą bezwzględnie niepowtarzalne. Wszystko za sprawą niezliczonej ilości scenerii, na tle których Wasza sesja będzie nie tylko wspaniałą pamiątką ale przede wszystkim niezapomnianym przeżyciem.

 6. Spełnienie marzeń

  Oglądając romantyczne komedie z Rzymem w tle ciężko oprzeć się wrażeniu, że to właśnie on jest spełnieniem marzeń o idealnym miejscu na ślub. Romantyczny spacer wąskimi uliczkami, kolacja z widokiem na antyczny Rzym czy wieczór przy najsłynniejszej fontannie di Trevi to tylko niektóre propozycje na spędzenie tych wyjątkowych chwil.

 7. Wyśmienita kuchnia

  Włoska kuchnia skradła serca ludzi na całym świecie. Nie muszę więc specjalnie przekonywać, że to także ważny argument na ślub w Rzymie. Małe przyjęcie z regionalnymi przystawkami, tradycyjnym makaronem, owocami morza, rozpływającym się w ustach deserem a wszystko to w akompaniamencie pysznego wina. Brzmi nieźle prawda?

 8. Pogoda

  Ze względu na swoje położenie Rzym rozpieszcza piękną pogodą. Słoneczne, bezchmurne niebo to niemal gwarancja o każdej porze roku.

 9. Minimum formalności

  Nie musisz się o nic martwić, poprowadzimy Cię przez niezbędne procedury i pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności. Uwierz, to łatwiejsze niż myślisz.

 10. Piękne wspomnienia

  Jasne, bez względu na to gdzie odbywa się ślub, jest to najważniejsza chwila w życiu. Radosna, zarazem wzruszająca.  Ślub w Rzymie ma jednak w sobie pewną magię, którą ciężko opisać słowami. Trzeba to przeżyć żeby to poczuć.

To co… widzimy się w Rzymie? ☺

Pomogę Wam zorganizować Wasze największe marzenie o wyjątkowym ślubie.